چهارشنبه 27 تير 1397   22:21:17

ارتباط با مدیر کل
پیوند
تماس با ما
زنجان - ابتداي جاده گاوازنگ خيابان عارف
ساختمان روزنامه جمهوري اسلامي طبقه اول
تلفن تماس : 33471613 -33462917
پست الكترونيكي: info@zanjanpl.ir
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
در نشست کتاب‌خوان تخصصی مطالعات فضای مجازی مطرح شد؛
رئیس پژوهشکده ارتباطات دانشگاه صدا و سیما با انتقاد از تفکر کاستلز بیان داشت: اندیشه‌های کاستلز بسیار آرمانگرایانه است و درست است که فضای مجازی دنیای جدیدی را پیش روی ما گذاشته اما درواقع این سرمایه‌داری است که چنین فضایی را به وجود آورده است.
گزارش تصویری؛
اولین جلسه هیئت امنای کتابخانه های عمومی کشور در دوره جدید با سید عباس صالحی، طیبه سیاوشی، محسن جوادی، مهری پریرخ، فاطمه فهیم نیا، هادی جعفرن‍ژاد، هوشنگ مرادی کرمانی و علیرضا مختارپور برگزار شد.
دبیرکل نهاد در جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد در مرداد ماه و افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در دهه فجر سال جاری خبر داد.
نگاهی به انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی و افق‌های پیش روی آن؛
شکل‌گیری انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی تنها اولین گام از فرایند طولانی و پرفراز و نشیب پشتیبانی علمی از شکوفایی کتابخانه‌های عمومی و ارتقای منزلت آنها در جامعه است و اکسیر دستیابی به موفقیت در این فعالیت «همدلی، همفکری و همکاری» است.
یادداشت دکتر احمد شعبانی، عضو مؤسس انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران؛
دکتر احمد شعبانی طی یادداشتی به ضرورت‌های وجود «انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران» برای ارتقای علمی کتابخانه‌های عمومی ایران پرداخته است.
دکتر جعفر مهراد تاکید کرد؛
دکتر جعفر مهراد از تأسیس «انجمن علمی کتابخانه ‏های عمومی کشور»، به‏ عنوان مرکزی برای هم‏ افزایی و تعامل دانش‏‏ محور کتابداران و متخصصان و علاقه مندان این کتابخانه‏ ها در جهت بهبود کنش‏ ها و ارتقای حرفه‏ ای یاد کرد.
به همت کتابخانه عمومی شهدای دندی صورت گرفت؛
کتابخانه عمومی شهدای ددندی شهرستان ماهنشان در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار نمود.
اعلام بخشی از برنامه‌های هفته چهارم تیرماه کتابخانه‌های عمومی استان زنجان؛
بخشی از برنامه‌ کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در هفته چهارم تیرماه از سوی روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای استفاده اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی اعلام شد
در نشست فوق العاده شورای معاونین نهاد در شهرستان بهارستان مطرح شد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت مدارس در ترویج فرهنگ مطالعه در شهرستان بهارستان، اجرای طرح «یاوران کتابخانه» را گامی موثر برای ایجاد پیشخوان کتابخانه‌های عمومی در مدارس عنوان کرد.
با مشارکت بانکهای ملی و ملت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدارهایی با مدیران کل شعب بانکهای ملی و ملت در راستای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دیدار و گفتگو کرد.
کتابخانه عمومی استاد روزبه برگزار کرد؛
کتابخانه عمومی استاد روزبه جهت مشارکت عموم مردم در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در پارک رجایی حضور یافت.
با کلنگ زنی پروژه احداث فرهنگسرا و کتابخانه عمومی؛
پروژه احداث فرهنگسرا و کتابخانه عمومی حسین آباد ابهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی شد.
به همت کتابخانه عمومی الهیه؛
کتابخانه های عمومی الهیه در راستای تبلیغ و جذب مشارکت عمومی در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، در پایگاه بسیج مسجد موسی بن جعفر(ع) حضور یافت.
به همت کتابخانه فرهنگ برگزار شد؛
توسط کتابخانه آیت الله موسوی صورت گرفت؛
به همت کتابخانه آیت الله موسوی روستای پری شهرستان ماهنشان، با حضور اعضای کودک، بخش نقاشی جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار گردید.
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر؛
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر در راستای اطلاع رسانی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ایستگاه تبلیغی جشنواره را در مصلی نماز جمعه شهرستان ابهر برپا نمود.
در دیدار با مدیرکل شعب بانک مهر اقتصاد صورت گرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی در راستای جذب حامیان مالی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیرکل شعب بانک مهراقتصاد استان دیدار کرد.
در راستای هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای تبیین هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار کرد.
مختارپور در اختتامیه جشنواره قلم زرین مطرح کرد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به آمار موجود از میزان امانت کتاب‌ها در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های بررسی موفقیت یک اثر ادبی در جامعه، میزان بالای امانت و استمرار امانت آن اثر در کتابخانه‌های کشور است.
با حضور صاحب نظران حوزه تاریخ زنجان؛
با حضور نویسندگان، اساتید و صاحب نظران حوزه تاریخ زنجان، نشست تخصصی کتابخوان با موضوع تاریخ زنجان در محل کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی برگزار گردید.
در انجمن کتابخانه های عموی شهرستان خدابنده تاکید شد؛
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار شهرستان و سایر اعضا برگزار گردید.
به همت واحد پژوهش صورت گرفت؛
با هدف آموزش ارتقای مهارت‌های اندیشه‌ورزی از طریق قصه‌خوانی برگزار می‌شود؛
کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در قالب دومین دوره کارگاه «کودک، کتاب، اندیشه‌ورزی»، با مهارت‌های نظری و عملی ارتقاء و تقویت قدرت اندیشه‌ورزی در کودکان از طریق قصه‌خوانی آشنا می‌شوند.
به مناسبت روز قلم؛
همزمان با هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی صورت گرفت؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در راستای تبلیغ و ترویج جشنواره کتابخوانی رضوی با امام جمعه شهر قیدار دیدار و گفتگو کرد.
بيشتر
بيشتر
بيشتر
بيشتر
 ارزیابی عملکرد

کتاب خوان ماه

جشنواره کتابخوانی رضوی
طرح صبح با کتاب
اخبار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما